Kırmadan tıkanıklık açma, bir yüzeydeki bütünlüğü yeniden oluşturacak şekilde tıkanıklıkları giderme anlamına gelmektedir. Boruları kırmadan tıkanıklık açılabileceği gibi fayans kırmadan da sorunlar çözülebilmektedir. Kanalizasyon tıkanıklık açma işlemlerinde de boru tesisatı olabileceği için aynı durum geçerliliğini korumaktadır. Kanalizasyonlarda tesisat boruları biraz daha büyük yapıda olduğu için kırılmayacak gibi bir his oluşabilmektedir.

Bir yerdeki logar tıkanıklığı açma işlemlerinde tesisat borusu büyükse borunun kırılma riski daha azdır.  Bu gibi durumlarda sadece tıkanıklık giderme problemlerine odaklanabilirsiniz. Kendi imkanlarınızla zor açılacak olan kanalizasyon giderlerinde profesyonel destek almak etkili olmaktadır.  Tıkanıklık büyüklüğü ve yeri kapsamında hizmet talep edebilirsiniz.

Tuvalet, banyo, mutfak gibi yerlerde bulunan tesisatlarda tıkanıklık olduğunda ilk önce kendiniz bazı önlemler alabilirsiniz. Tıkanıklık sorununu daha çıkmaza sokmamak adına görünürdeki yabancı cisimleri hijyenik şekilde çıkarabilirsiniz. Cisim yoksa pompa yardımıyla delik bölümüne kısa aralıklarla basınç uygulaması yapabilirsiniz.

Kişisel tıkanık açma uygulamalarınız ardından sorun çözülmediyse profesyonel destek alarak yardım isteyebilirsiniz. Teknik bakımından daha etkili olabilecek yöntemler ancak bu şekilde sağlanmaktadır.

Ataseven Kanalizasyon Tıkanıklık Açma Hizmeti

Ataseven Kanalizasyon firmamızdan mutfak tıkanıklığı açma tuvalet, logar tıkanıklığı giderme konularında uzman desteği alabilirsiniz. Tıkanıklık açma işlemlerinde aşağıdaki uygulamaları yaygın şekilde yapmaktayız:

Tespit işlemi: Tıkanıklık olan bölgenin nerede olduğu konusunda bilgi alıyor, yerinde keşif aletlerimizle tespitleri yapıyoruz. Genellikle boru içlerindeki tıkanıklıklar için kameralı cihazlardan faydalanmaktayız. Kameralı cihazlar sayesinde nokta atışı şekilde sorunu görüyoruz.

Malzeme seçimi: İkinci aşamada ne tür malzemelerle tıkanıklık giderme işlemi olacaksa ona karar vermekteyiz. Kimyasal maddeler bazen kolayca sorunu çözebilmektedir. Tıkanık bölüme uygulanacak sivri uzun mekanizmalar, kancalı sistemler yaygın şekilde kullanılacaktır.

Uygulama aşaması ve önlemler: Robotlu gider açma uygulaması ardından kısa sürede işlem tamamlanacaktır. Yeniden aynı tıkanıklıkları yaşamamanız için gereken önlemleri almalısınız. Devamlı aynı maddi kayıpları yaşamamak adına basit çözümlerle sorunları kökten giderebilirsiz.

Mutfak lavabosu tıkandığı zaman, lavabonun alt kısmındaki boruyu çıkarıp temizleyerek yeniden yerine takabilirsiniz.  Bu bölgede tıkanıklık varsa, çöpe atacağınız bölümlerden sonra sorun hemen çözülecektir. Şayet daha derin tesisat sorunu görünüyorsa profesyonel ekipman gerekiyor.

Genel tesisat sorunlarını kökten çözmek için yeni proje talep edebilirsiniz. Belirli alanlarda hatalı tesisat uygulamaları rutin sorunlara neden olacağı için kökten çözüme odaklanmanız önerilir. Yeni tesisat kurulumunda Ataseven Kanalizasyon firmamızın farkını hissedersiniz. Baştan sona tüm hazırlık projesinde titizlikle çalışıyor, uygulamaları pürüzsüz şekilde yerine getiriyoruz.

Hızlı tesisat kurulumu için kanalizasyon tıkanıklıklarından işe başlayabilirsiniz. Bir bölgede kanalizasyon gider tıkanıklıkları sıkça görülüyorsa tuvalet tıkanıklık açma ile sürekli uğraşmamanız adına proje talep etmelisiniz.

Tıkanıklık Türleri Nelerdir?

Tıkanıklık türlerini nerede ve nasıl tıkanıklık olduğuna göre sınıflandırmak mümkündür. Yer açısından tıkanıklık türleri:

  • Mutfak lavabosu
  • Tuvalet giderleri
  • Logar tesisat boruları vs. şeklinde sıralanmaktadır. Boru tesisatının olduğu her alanda tıkanıklık türleri de değişecektir.

Her birinin nedenleri kısmen farklı olsa da çoğu zaman evsel atıklar yaygın nedendir. Atıklar ve suda erimeyen cisimler büyük tıkanıklıklar yaşatabilmektedir. Tıkanıklıkları çeşitlerine göre ayırırken neden ve nasıl meydana geldikleri yeni kategoriler demektir:

  • Yabancı cisim tıkanması, atıklarla karışan yabancı cisimler
  • Atık birikintileri nedenli tıkanıklıklar
  • Katılaşan maddeler, inşaat atıkları nedenli tıkanıklıklar
  • Tesisatı yanlış döşemeye bağlı görülen gider tıkanıklıkları diğer tıkanıklık çeşitleridir.

Tuvalet ve lavabo tıkanıklık açma uygulamaları öncesinde nedenlere göre detaylı bir çözüm planı hazırlanmaktadır. Bütçe planlaması ile yapılacak işlem ayrıntılarını öğrenerek karar verebilirsiniz.

Kırmadan tıkanıklık açma uygulamaları fayanslara uygulanacağı zaman, öncelikle genel çizgi üzerinden fayansın kaldırılması sağlanır. Çizgiyi takip eden kaldırma işlemi ardından borularla tıkanma olan yer sorunu çözüme ulaşır. Ardından aynı fayans çizgisi üzerinden yerleştirme işlemi tamamlanır.

Tıkanıklık bölgesine ulaşmak için zorunlu bir kırma işlemi genelde gerekmez. Yine de duruma göre net bilgi almak için tespit işlem talebinde bulunabilirsiniz.  Her binanın tesisatı farklı olduğundan, ihtiyaca göre çözüm sağlamak yerinde olmaktadır.

Kanalizasyon boruları ve diğer borularda tıkanma yaşamamak adına boru içinden akmayacak hiçbir malzeme koymamak gerekir. Mutfak, tuvalet ve gider olan tüm yerlerde bu bilince göre hareket edebilirsiniz. Kanalizasyon ustası talep etmeniz elbette firma açısından avantajlı olmaktadır, fakat genel avantajları da düşünebilirsiniz.