image-5.jpg

Pimaş Nedir?
Birçok kişi tarafından PİMAŞ diye ifade edilen kavram,küvet,banyo ve musluk bataryalardan kanalizasyona doğru giden boru hattının adıdır. Zaman içinde suyun kirli olması sebebiyle tıkanan pimaşlar, profesyonel ekipler tarafından kullanılan Pimas acma, yöntemleri ile kolaylıkla açılabilmektedir. Günümüzde kırmadan , kolaylıkla pimaş açma yöntemleri de bulunmaktadır. kamera yardımıyla yapılan bu sistemde tıkanıklık çok rahat tespit edilebilmektedir.

Pimaşların Tıkanma Sebepleri

İnsanlara rahatsızlık veren, çevreyi kirleten ve birçok soruna yol açan PİMAŞ tıkanıklığının ise belli başlı sebepleri vardır. Bu sebepleri ise şu şekilde sıralayabiliriz:

Zamanla kirli su ile tıkanan borular ve BORU hattına atılan peçete, mendil gibi cisimler tıkanıklığın baş sebepleridir. Pimaşları tıkayan diğer bir sebep ise gider borusunun alt kısmının dar, yetersiz olmasıdır. Özellikle LAVABO altlarındaki boru kıvrımlarının düzgün olmaması, lavabo borularını tıkamaktadır. Bu sebeple tıkanıklığı gidermek için detaylı bir lavabo acma, çalışması yapılması gerekmektedir. Bina ana gider pimaşlarının tıkanması da tüm apartman binalarını etkileyebilmektedir. Bu sebeple ana gider çıkışlarının da düzgün ve geniş olması gerekmektedir. Pimaşlara atılan kum, çimento, çakıl gibi materyaller boru hattına birikerek zamanla TIKANIKLIĞA sebep olmaktadır.

 

Binalar için kullanılan gider borularının da kalitesiz olması ve dayanıklı olmaması gibi sebeplerle boru hattı tıkanabilmektedir. Ayrıca boru hattına yüklenen basıncın yüksek olması ve boruların bu basınca dayanamaması ile borularda kırılmalar görülebilmektedir. Bu da gider tıkanıklığına sebep olabilmektedir.

Tıkalı Olan Giderler Nasıl Açılır ?

 • Gider tıkanıklıklarını tespit eden kameralı cihazlarımız, uzman ekibimize nerede tıkanıklık oluştuğunu, tıkanıklığın nedenini, gider hattında bir eğim yada yapıda teknik bir sorun olup olmadığını gösterir.
 • Robot cihazlarımız ile tıkanan giderleri kırmadan açabilmek için cihazların ucuna takılan aparatlar sayesinde pimaş, tuvalet, banyo, küvet ve lavabo giderlerini kısa sürede açmaktadır.
 • Profesyonel Ekipman ve Malzeme Hazırlığı

  Tıkanıklık açma işlemi için gerekli olan tüm profesyonel ekipman ve malzemeleri önceden hazırlıyoruz. Bu, hızlı ve etkili bir çözüm sağlamamıza yardımcı olur.

  01
 • Tıkanıklık Alanının Değerlendirilmesi

  Uzman personelimiz, tıkanıklığın bulunduğu alanı titizlikle inceler. Sorunun ciddiyetini ve uygun çözüm yöntemini belirlemek için profesyonel deneyimlerini kullanırlar.

  02
 • Tıkanıklık Açma İşlemi

  Uygun yöntemi belirledikten sonra, profesyonel ekibimiz tıkanıklık açma işlemine başlar. Yüksek kaliteli ve güvenilir ekipmanları kullanarak sorunu etkili bir şekilde çözerler.

  03
 • Son Kontrol ve Temizlik

  Tıkanıklığın başarılı bir şekilde çözüldüğünden emin olduktan sonra, alanı detaylı bir şekilde temizler ve suyun sorunsuz bir şekilde akmasını doğrularlar.

  04
 • Müşteri Bilgilendirilmesi

  Çözüm süreci tamamlandığında, müşterimize yapılan işlem hakkında detaylı bilgi verilir. Eğer önemli öneriler veya bakım talimatları varsa, müşterimize iletilir.

  05