Kanal tıkanıklıkları genellikle gider borularındaki tesisatla alakalı yaşanan sorunlardır. Bir yerdeki kanalizasyon boruları tıkandığında tıkanıklık açma ekibi çağırmalı ve profesyonel yollardan çözüm bulmalısınız. Büyük çaplı tıkanmalara yol açmadan önlem almak faydalı olacaktır.

Tıkanıklık belirtileri ve çözümleri öncesinde kanal tesisatı ne anlama geliyor açıklamak faydalı olacaktır. Kanal tesisatı, su ve atık gibi maddeleri belirli bölgelere taşıyan borulardan oluşur. Bu borular birçok yere bağlı olduğu için zamanla tıkanmalara ev sahipliği yapabilir.

Yer altına ve yapılara bağlı kanalların tıkanması durumunda tıkalı gider açma firma desteği talep etmelisiniz. Tesisat kurulum hatası gibi temelden sorunlu durumlarda profesyonel destek önemlidir. Yeni bir proje gerektiğinde farklı bir kanal tıkanıklık süreci devreye girecektir. Kanal tıkanıklıkları kökenine bakılması, nasıl bir proje olacağını da haber verir.

Su ve atık kanalı tıkanıklık açma projelerine başvurmadan önce bütçe ve zaman açısından değerlendirme yapabilirsiniz. İş yerleri, villa siteler, apartmanlar, toplu konut projelerindeki kanal tıkanıklıkları için önceden gereken kararlar alınmış olmalıdır. Site veya apartman yönetimiyle görüşeceğiniz bütçe ardından gider açma başvurusu yapabilirsiniz.

Kanal Tıkanıklığının Belirtileri

Tesisat boruları tıkandığı zaman çeşitli durumlarla karşılaşabilirsiniz. Lavabolardan geri taşma, en yaygın görülen durumdur. Lavaboyu bilinçli kullansanız da genel kullanımdan dolayı tıkanık gibi görünümle karşılaşabilirsiniz. Binalardaki tıkanıklıklar, kokuyla beraber de yaşanabilir. Lavabolardan ve tuvalet giderinden pis kokular gelmesi su ve atık kanallar tıkalı anlamına gelir.

Kanalizasyon logar tıkanıklığı açma öncesi belirtilere bakılırsa sokaktaki kapaklardan koku sızması dikkat çekecektir. Logar kapaklarının yakınlarından geçtiğinizde, geçmeyen yoğun bir tıkanıklık kokusunu fark edersiniz. Tıkanıklık bazen taşmalarla sonuçlandığı için belirtiler daha farklı şekilde de olabilir. Tesisat yetersiz durumdaysa belirtilerde artış gözlenebilir.

Standart bir lavabo tıkanıklığı belirtisi ile kanal tesisatı sorunları farklıdır. Kanal tesisat tıkanıklığı sadece sizden değil başkalarından da kaynaklanan bir tıkanıklıktır. Lavabolardaki geçici tıkanmalar ise daha yüzeysel olan sorunlardır. Basit müdahalelerle veya daha farklı ekipmanla çözüm bulabilirsiniz. Ancak bazen her ikisinde aynı belirtileri görmek de mümkündür. Binada sizden başka kişiler de yaşıyorsa onlara sorarak sorunu detaylı şekilde öğrenebilirsiniz.

Kanal Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Kanal tıkanık açma yöntemleri profesyonel ekipler tarafından gerçekleştirilen işlemlerdir. Tesisatı oluşturan borularda nerede sorun varsa öncelikle kameralarla tespit işlemi yapılır. Ardından uygun yöntemle çözüm aşamasına geçilir.

Basınçlı su yöntemi: Boruları basınçlı suyla açan yöntem olarak sıkça kullanılmaktadır. Basınçlı su tekniği, hafif ve orta derecede kanal tıkanıklığı gidermede sıkça tercih ediliyor. Teknik üstünlük sağlayan basınçlı su yöntemi, derecelerine göre ayarlanacaktır.

Cisim çıkarma uçları: Kanal borularının içerisinde gönderilen mekanizma sayesinde tıkanmaya neden olan cisimler çıkarılmaktadır. Büyük parça malzemelerin çıkarılamaması halinde daha farklı parçalama ve kanal açma yöntemleri kullanılmaktadır.

Kimyasal temizleyiciler: Kırmadan tıkanıklık açma yöntemleri arasındaki kimyasal temizleyiciler, kanallardaki maddeleri özenle ayrıştırır. Güçlü kimyasal temizleyicileri gelişi güzel kullanmak mümkün olmadığı için firma uygulaması önem kazanır.

Uygulanabilecek Basit Yöntemler

Bir yapıdaki kanal tesisatının tıkanmasını basit yöntemler kullanarak açabilirsiniz. Tesisat firması gelene kadar tıkanıklık giderme konusunda bir süre çözüm bulmuş olursunuz. Özellikle acil su tahliyesi gerekliyse, bir pompa bile büyük işlev görecektir. Tuvalet, lavabo giderlerindeki büyük tıkanıklıklarda kendinizi hijyen anlamında güvenceye alarak basınç uygulaması yapabilirsiniz.

Evinizdeki bazı malzemeler kısa süre de olsa tıkanmaları aşmanıza yardım edecektir.  Karbonat ve asitli sirke gibi sıvı karışımlar birden basınç değişimi etkisi yapar. Kaynar suyu bu gibi maddelere ekleyerek ve üzerine pompa uygulaması yaparak sonuç alabilirsiniz.

Basit kanalizasyon açma yöntemlerinizi makine kullanarak daha etkili hale getirebilirsiniz. Kanal tıkanıklık gideren makinelerden almak için belirli bir bütçe harcamanız gerekir. Çoğu kişi bu makineler yerine bir tesisatçı çağırmayı daha uygun görmektedir.

Profesyonel Hizmet: Ataseven Kanalizasyon

Ataseven Kanalizasyon tıkanıklık giderme konusunda uzman desteği alacağınız profesyonel bir firmadır. Bulunduğunuz yere özel yaptığımız tıkanıklık açma ve tamir hizmetlerimizi güvenle isteyebilirsiniz.

Sıfırdan kanalizasyon projesi yapılacağında Ataseven Kanalizasyon firmasına güvenle başvurabilirsiniz. Tıkanıklık giderme ve sıfırdan kanalizasyon kurulumu konusunda her açıdan kapsamlı çözüm sunuyoruz.

Genel olarak planlama ve değerlendirme işimizin en önemli aşamasıdır. Ne yapmamız gerektiğine karar vermeden önce sağlam veriler üzerinden hareket etmekteyiz. Alan incelemesi ile birlikte, hangi sorunların çözülmesi gerektiğini görüyor ve ilerleme kaydediyoruz. Tüm bunları yaparken, ne tür malzeme gerektiği konusunda taslak çıkararak onay alıyoruz. Sizlere sunacağımız fiyat tekliflerinde, güncel koşullara ve taleplere göre hareket ediyoruz.

Ataseven Kanalizasyon, Kocaeli’nden gelen talepleri titizlikle karşılamaktadır. Hizmet bölgesi kapsamında, her türlü tesisat işlemlerini sorunsuz şekilde gerçekleştiriyoruz. Sadece tıkanıklık açma değil, aynı zamanda su kaçak tespit işlemlerini de zahmetsiz ve masrafsız olarak yapmaktayız.

Firmamız, verdiği hizmetlerle sektör genelinde fark yaratıyor. Gelecekte sizleri tekrar aramızda görmek adına bütünsel bir çalışma prensibi sunuyoruz. Müşteri memnuniyetine verdiğimiz değeri göstermek adına bizlerle direkt olarak iletişime geçmenizi istemekteyiz.  Uygulama öncesi tüm ihtiyaçlarınızla beraber kanalizasyon ustası çözümlerinizde yanınızdayız.