Ev, işyeri ve tüm diğer yapılarda inşaatından önce ve sonrasında kanalizasyon işlemleri en önemli konuların başında gelir. İstanbul kanalizasyon ustası, bu tip durumlarda ev ve işyerlerinde meydana gelen kanalizasyon kaynaklı çökme, çatlama, yıpranma veya kaçak gibi sorunların çözümü için ilk aklınıza gelen çözüm olacak.

Kanalizasyon ustaları, evlerde, işyerlerinde ve diğer binalarda su ve atık su sistemlerinin bakımını, onarımını ve kurulumunu yapan uzman kişilerdir. Kanalizasyon ustaları, lavabo, tuvalet, banyo ve mutfak gibi yerlerdeki boruları, su tesisatını ve kanalizasyon sistemlerini inceleyerek arızaları tespit eder ve gerekli tamiratları gerçekleştirirler.

İstanbul Kanalizasyon Ustası Nedir?

İstanbul kanalizayon ustası nedir ve ne tür işler yapar diye merak ediyor musunuz?
Ev ve işyerlerinde oluşan sorunlar kadar, yeni bina inşaatı sırasında su ve atık su sistemlerini kurarlar.  İstanbul kanalizasyon ustası, boru döşeme, tıkanıklık giderme, su sızıntılarına müdahale gibi işlemlerde uzmanlaşmışlardır. Ekip olarak, gerekli teçhizat ve malzemeleriyle var olan sisteme dışarıdan fazla hasar vermeden, sadece sorunlu kısmın tespiti için elektronik cihazlar da dahil olmak üzere ciddi ve profesyonel çözümler üretirler. Sorunun tesisat üzerinde tespitin sonrasında, yapıya ve var olan sisteme minimum hasar ( kırma, sökme vb. ) uygulanarak kısa sürede sorunun çözümü hedeflenir.

Kanalizasyon Ustası Ne İş Yapar?
Verilecek hizmet kapsamına göre, kanalizasyon ustası ne iş yapar? tarzında bir sorunun yanıtı genel olarak aynı olsa da, yapılan işin zorluğuna ve yapım alanaına göre farklılık gösterebilir.

Kanalizasyon açma ustası genellikle su tesisatı, boru hatları, pis suyun doğru şekilde uzaklaştırılması gibi konularda bilgi sahibi olup, sorunları hızlı ve etkili bir şekilde çözmek için çeşitli araçlar ve teknikler kullanırlar. Kullanılan tekniklerde, bu aletleri kullanacak yetkinlikte alanında geliştirilen projeler ve çözülen problemlerle tecrübe kazanmış ekip üyelerinin sorunun kısa sürede tespiti ve sorunun çözümü hedeflenmektedir.

Kanalizasyon ustası su ve atık su sistemlerinin düzgün bir şekilde çalışmasını sağlamak için eğitim almış ve deneyime sahip uzmanlardır. Tesisat sorunlarıyla ilgili yardıma ihtiyacınız olduğunda, kanalizasyon ustaları size yardımcı olabilirler.

İstanbul Kanalizasyon Arıza Çözümleri

İstanbul gibi büyük bir şehirde, yapılarda meydana gelen sorunlar genelde kullanım hatası, hat sorunları ( düşük veya yüksek basınç vb. ), dış etkenler gibi nedenle oluşmaktadır.  Bu tip sorunlar, kısa sürede çözüme ulaşmazsa, beraberinde yaşam alanını, yapının diğer elemanları da ciddi şekilde etkileyebilir. Bazı sorun ve çözümleri, aşağıda sizler için belirtmek isteriz. İstanbul kanalizasyon arıza çözümleri, bilinen basit ama uygulamada uzmanlık gereken çözümleriyle sizlere hizmet vermek için hazır.

Su ve kanalizasyon sistemlerinde bir dizi farklı arıza türü ortaya çıkabilir.

İşte yaygın su ve kanalizasyon arızaları ile ilgili bazı örnekler ve bunların çözümleri:

 

Tıkanıklıklar:

Arıza: Lavabo, tuvalet veya gider borularında birikmiş atıklar nedeniyle suyun drenajı yavaşlar veya tamamen tıkanır.

Çözüm: Tıkanıklıkları gidermek için boru açıcı kimyasallar, pompa veya özel tıkanıklık açıcı aletler kullanılabilir. Ayrıca, düzenli olarak boruların temizlenmesi tıkanıklıkları önleyebilir.

Sızıntılar:

Arıza: Boru bağlantı noktalarında veya boru duvarında su sızıntısı olabilir.

Çözüm: Sızıntıların yerini tespit etmek için su kaçağı tespit cihazları kullanılabilir. Ardından, sızıntı yapan bölgenin onarımı veya boru değişimi yapılabilir.

Su Basıncı Sorunları:

Arıza: Suyun düşük basınca sahip olması, yetersiz su akışına ve duş, lavabo veya musluklardan zayıf su çıkışına neden olabilir.

Çözüm: Su basıncını artırmak için su tesisat sistemindeki düşük basınçlı bölgeleri belirlemek ve düzeltmek gerekebilir. Basınç artırıcı vanalar veya su yumuşatıcılar da kullanılabilir.

Su Renk Değişiklikleri:

Arıza: Su renginde anormal değişiklikler (örneğin, kahverengi veya sarı renkte su) olabilir, bu da demir veya diğer minerallerin suya karıştığını gösterebilir.

Çözüm: Su renk değişikliklerinin nedenini tespit etmek için su numunesi analizi yapılabilir. Ardından, uygun su filtreleri veya su yumuşatıcılar kullanarak suyun temizlenmesi sağlanabilir.

Tuvalet Problemleri:

Arıza: Tuvaletin tıkanması, sürekli olarak su doldurması veya tahliye etmemesi gibi sorunlar ortaya çıkabilir.

Çözüm: Tuvalet tıkanıklıkları için tuvalet pompası veya tıkanıklık açıcı ürünler kullanılabilir. Su doldurma valvi veya iç takım değişimi gerekebilir.

Kanalizasyon ustası, bu tip sorunların gerek ufak gerekse büyük çaplı proje ve yapılarda ekibiyle ve profesyonel araçlarıyla çözümünü kısa sürede bulur ve uygular.